Dopravníky VD, DD, SD dopravníky lahví a skupinového balení

motiv-vdo-ddo-sdo

Dopravníky lahví a skupinového balení

Automatické systémy sloužící pro dopravu primárních a sekundárních obalů ve stáčecích linkách. Jedná se tedy zejména o lahve a další plněné obaly a dále o skupinová balení výrobků jako jsou plastové přepravky, kartony nebo balíky.

Různé úrovně automatizace, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu dopravníků a tím i plnicích linek.

Objem:
0,1 - 10,0 l *
Výkon:
1 000 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

Conv upr

Systémy dopravníků jsou nedílnou součástí každé automatické stáčecí linky. Jednoduchá obsluha v kombinaci s různými úrovněmi automatizovaného řízení zajišťují vysokou efektivitu stáčecích linek pro daný výkon. Dopravníky jsou vyráběny pro výkony 1000 – 20000 lahví/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

foto-vdo-ddo-sdo-01
foto-vdo-ddo-sdo-02
foto-vdo-ddo-sdo-03
foto-vdo-ddo-sdo-04
foto-vdo-ddo-sdo-05
foto-vdo-ddo-sdo-06
foto-vdo-ddo-sdo-07
foto-vdo-ddo-sdo-08
foto-vdo-ddo-sdo-09
produkt-vdo-ddo-sdo-1

Konstrukční řešení

Návrh konkrétního konstrukčního řešení, tj. zejména typ dopravníku v daném úseku, způsob mazání, použitý typ řetězu, zábradlí atd., vždy zohledňuje typ obalu, dispozici linky a požadavky na efektivní dopravu při současném požadavku na ochranu přepravovaného obalu proti poškození (ochrana etikety, kartonu, folie apod.)

Základní typy dopravníků

Vzduchové dopravníky pro dopravu prázdných PET lahví od vyfukovačky případně stavěče do plniče.

Destičkové dopravníky pro dopravu naplněných PET lahví a ostatních typů obalů od skleněných lahví po plechovky.

Dopravníky skupinového balení pro dopravu balíků, kartonů, přepravek apod.

Speciální – převyšovací dopravníky, spirálové dopravníky, dopravníky pro hotfill linky, dopravníky s puky s automatickým přenosem lahví na destičkový dopravník apod.

produkt-vdo-ddo-sdo-2

Dispozice

Součástí každého projektu je konkrétní projekt umístění strojů propojených dopravními cestami navržený specialisty firmy ALTEC a odsouhlasený konečným zákazníkem. Výsledkem je uspořádání zajišťující co nejvyšší efektivitu plnicí linky při současném zohlednění výše plánovaných investičních nákladů.

Automatizace

Podle výkonu linky a požadavků zákazníka jsou dopravníky dodávány s různým stupněm automatizace a systému řízení od jednoduchého systému start/stop po plně automatický systém řízení ovládaný programovatelným automatem s pokročilým softwarem.

produkt-vdo-ddo-sdo-3

Možnosti provedení

Provedení dopravníků vychází zejména z výkonu linky a dále pak z požadavků zákazníka na úroveň automatizace. Vzduchové dopravníky mohou být doplněny o možnost automatického nastavení zábradlí pro jednotlivé druhy lahví. Destičkové dopravníky se dodávají v provedení od jednořadů po víceřady, které jsou doplněné o akumulační stoly, beztlaké seřazovací stoly doplněné různými typy mazání.

Pro stáčení citlivých produktů je možno dopravníky dodat v zakrytovaném provedení.

Individuální řešení

Zabýváme se také výrobou speciálních dopravníků, jako jsou převyšovací dopravníky, spirálové dopravníky, dopravníky pro hotfill linky, dopravníky s puky s automatickým přenosem lahví na destičkový dopravník apod. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up