Etiketovačky ALBELA rotační etiketovačky

motiv-albela

Rotační etiketovačka - ALBELA HM

Automatické zařízení pro aplikaci celoobvodových etiket s přelepem na lahve kruhového průřezu systémem lepení „HOTMELT“.

Rotační etiketovací zařízení ALBELA HM slouží k aplikaci papírových nebo plastových, předem nařezaných, celoobvodových etiket na obaly kruhového průřezu – plastové a skleněné lahve, plechovky.

Plně automatizované řízení, moderní systém aplikace lepidla, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,2 - 2,5 l *
Výkon:
2 000 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

Albela upr

ALBELA jsou rotační etiketovací stroje sloužící k aplikaci papírových nebo plastových, předem nařezaných, celoobvodových etiket na obaly kruhového průřezu – plastové a skleněné lahve, plechovky.

foto-albela-01
foto-albela-02
foto-albela-03
foto-albela-04
foto-albela-05
foto-albela-06
foto-albela-07
foto-albela-08
produkt-albela-1

Konstrukční řešení

Zařízení ALBELA HM používá systém několikabodového nástřiku horkého lepidla na lahev bezprostředně před kontaktem s etiketou založenou v pevném zásobníku. Při styku lahve s etiketou dojde díky vysoké adhezi nastříknutého lepidla k jejímu vytažení ze zásobníku a ze štěrbinové hlavy, která aplikuje na konec etikety svislý proužek lepidla. Cyklus lepení je ukončen přilepením konce etikety pomocí vyhlazovacích kartáčů.

Přesné vedení lahve při jejím průchodu strojem a použitý systém nástřiku lepidla zajišťuje maximální přesnost lepení etiket i u plastových lahví plněných nesycenými nápoji. Aplikace lepidla bodovým nástřikem na začátku etikety a svislým pruhem na konci etikety zaručuje značnou úsporu lepidla. Provedení stroje umožňuje doplňování etiket a lepidla během provozu bez zastavení stroje.

Koncepce stroje je navržena s ohledem na co nejmenší náročnost přestavby při změně rozměru lahve a etikety. Vstupní šnek má nastavitelnou vzdálenost od osy dopravníku, což umožňuje jeho využití pro více rozměrů lahví a tím snížení nákladů na výměnné díly.

produkt-albela-2

Automatizace

Provedení stroje umožňuje snadné a intuitivní ovládání, které může být doplněno o barevný dotykový panel včetně možnosti zadání parametrů stroje pro jednotlivé produkty do paměti řídicí jednotky.

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Stroje ALBELA HM mohou být na přání doplněny o další zařízení a periferie jako např.:
– vybavení stroje zařízením pro kontrolu přítomnosti a správnosti etiket (kontrola EAN kódů)
– označovací zařízení (ink-jet, laser)
– kontrolní zařízení pro kontrolu správné aplikace etiket se zastavováním stroje nebo vyřazováním vadných obalů

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up