Přetlakové plniče PP přetlakové plniče lahví

PP tit cut

Přetlakové plniče lahví PP

Automatické zařízení pro hladinové plnění sycené vody, nealkoholických a alkoholických sycených nápojů, piva, případně i nesycených nápojů.

Plně automatizované řízení, spolehlivý mechanický plnicí systém, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,1 - 2,5 l *
Výkon:
1 000 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

produkt-pp

PP jsou zařízení s přetlakovým plnicím systémem pro hladinové plnění zejména sycených nápojů do skleněných nebo PET lahví případně do plechovek. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1000 – 20000 lahví/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

foto-pp-01
foto-pp-02
foto-pp-03
foto-pp-04
foto-pp-05
foto-pp-06
foto-pp-07
foto-pp-08
foto-pp-09
foto-pp-10
produkt-pp-5

Konstrukční řešení

rozlišuje provedení strojů pro stáčení nápojů do PET lahví a pro stáčení do skleněných lahví/plechovek.

Provedení pro PET lahve: do stroje láhve vstupují buď ze vzduchového dopravníku, nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou lahve přenášeny za svoji hrdlovou část – systém „neck handling“ a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují láhve po výškově stavitelném dopravním pásu. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Provedení pro skleněné lahve: do stroje lahve vstupují po destičkovém dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou láhve přesouvány vyměnitelnými hvězdami, pod plnicími ventily jsou zvedány pneumatickými přítlaky. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

produkt-pp-2

Plnění

Po dotlačení lahve k ventilu dojde k jejímu natlakování CO2 (případně inertním plynem při plnění nesycených nápojů) a následuje fáze plnění. Poté, co hladina nápoje dosáhne úrovně vzduchové trubky, dojde k uzavření plnicího ventilu, odtlakování lahve a jejímu vyjetí z plniče. Při plnění citlivých nápojů může být plnicí proces doplněn o jednoduchou nebo dvojitou evakuaci vzduchu ze skleněných lahví, případně o proplach CO2 u PET lahví.

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Pro dosažení maximální čistoty plniče probíhá sanitační proces v několika fázích, při kterých jsou postupně sanitovány jednotlivé části a trasy celého plnicího systému včetně plnicích ventilů. Tímto postupem je zaručena maximální efektivita čisticího procesu.

produkt-pp-3

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro uzávěry šroubové plastové, šroubové hliníkové, korunkové, kombinace 2 různých typů uzávěrů atd.).

Pro stáčení citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení CLEAN ROOM včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up