Elektronické plniče PEWAL rotační elektronické plniče

produkt-pewal

Rotační elektronické plniče PEWAL

Automatické rotační zařízení určené pro plnění lahví nebo kanystrů s odměřováním plněné dávky průtokoměry pro objemy od 0,05 do 10 litrů. Stroje nabízíme ve variantách plnění za studena, za horka (tzv. hotfill), a pro stáčení sycených nápojů. Plně automatizované řízení, vysoká přesnost odměřování plněné dávky a jednoduchá obsluha zajišťují vysokou efektivitu provozu.

Objem:
0,05 - 10 l *
Výkon:
1 000 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

produkt-11

PEWAL jsou rotační plnicí stroje určené k plnění tekutin do lahví nebo kanystrů o objemech 0,05-10 litrů. Lze je využít pro stáčení potravinářských produktů jako lihovin, džusů, sirupů, oleje, octa, mléka atd. Dále také pro stáčení kosmetických nebo chemických produktů jako jsou šampony, prostředky osobní hygieny, čisticí prostředky, nemrznoucí směsi, brzdové kapaliny, oleje, hnojiva atd. Stroje řady PEWAL nabízíme rovněž v provedení pro stáčení produktů za horka – hotfill. A v provedení pro stáčení sycených nápojů jako je pivo, sycená voda nebo jiné alkoholické a nealkoholické sycené nápoje. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1 000-20 000 obalů/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

fotogalerie-pewal-1
fotogalerie-pewal-2
fotogalerie-pewal-3
fotogalerie-pewal-4
fotogalerie-pewal-5
produkt-pewal-1

Konstrukční řešení

Konstrukce stroje vychází z požadavku na vysokou přesnost odměřené dávky, snadné a rychlé nastavení pro jiný rozměr obalu, rychlý přechod na stáčení jiného produktu, dlouhou životnost a spolehlivost zařízení. Podle charakteru plněné látky jsou stroje vybaveny buď indukčními, nebo hmotnostními průtokoměry. Hmotnostní průtokoměry jsou využívány pro odměřování kapalin s nízkou vodivostí nebo v případě, kdy je požadovaným parametrem hmotnost produktu v lahvi.

Plnění

Dle charakteru plněné látky se již při konstrukci stroje volí buď systém plnění od hrdla lahve, tj. bez zajíždění ventilu do hrdla láhve, nebo se zajížděním plnicího ventilu do hrdla lahve (možnost plnění nad hladinu, na hladinu nebo pod hladinu).

produkt-pewal-2

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné sanitační nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Provedení stroje umožňuje snadné a intuitivní ovládání pomocí barevného dotykového panelu včetně možnosti zadání parametrů stroje pro jednotlivé produkty do paměti řídicí jednotky. Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

projekt-1

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro uzávěry narážecí, šroubové plastové, šroubové hliníkové, twist-off, kombinace 2 různých typů uzávěrů atd.).

Pro stáčení mikrobiologicky citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení CLEAN ROOM včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů, jako je stáčení hořlavých kapalin včetně zajištění potřebných certifikátů (ATEX), stáčení agresivních kapalin, plnění do lahví s šikmými hrdly atd. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up