Automatické uzavíračky ULA automatické uzavíračky lahví a kanystrů

motiv-ula

Automatické uzavíračky lahví ULA

Zařízení pro automatické uzavírání skleněných a plastových lahví a kanystrů s ústím na šroubové, korunkové nebo narážecí uzávěry.

Plně automatizované řízení, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,1 - 10,0 l *
Výkon:
500 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás rádi navrhneme individuální řešení.

ULA upr

ULA jsou robustní zařízení zajišťující uzavření lahve po jejím naplnění. Dle typu uzávěru je stroj osazen odpovídajícími uzavíracími hlavami včetně systému třídění a podávání uzávěrů. Obsluha vykonává funkci kontrolní a doplňuje uzávěry do násypky třídicího zařízení. Uzavíračka je vybavena optickými čidly, které sledují aktuální stav zásoby lahví před strojem a zaplnění dopravníku za strojem. Na základě vyhodnocení aktuálního stavu je automaticky nastaven výkon stroje. Požadovaný okamžitý výkon je plynule nastavitelný z ovládacího panelu. Údaj o výkonu je zobrazen na displeji. Všechny provozní i poruchové stavy jsou signalizovány na ovládacím panelu a výstražném majáku.

foto-ula-01
foto-ula-02
foto-ula-03
foto-ula-04
foto-ula-05
foto-ula-06
foto-ula-07
foto-ula-08
foto-ula-09
foto-ula-10
foto-ula-11
foto-ula-12
produkt-ula-1

Konstrukční řešení

rozlišuje provedení strojů pro jednotlivé typy uzávěrů a lahví.

Provedení pro PET lahve: do stroje lahve obvykle vstupují pomocí předávací hvězdy z plniče, kde jsou přenášeny za svoji hrdlovou část – systém „neck handling“ a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují lahve po výškově stavitelném dopravním pásu případně může být výstup osazen propadovou hvězdou.

V případě samostatně stojícího stroje nebo u kombinovaného provedení stroje sklo/PET je uzavíračka vybavena systémem výškového nastavování; u jednohlavé uzavíračky ručními koly s číslicovými ukazateli polohy, u vícehlavých strojů z ovládacího panelu pomocí elektromotoru.

Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Provedení pro skleněné lahve: do stroje lahve vstupují po destičkovém dopravním pásu, na kterém jej i opouštějí. Uzavíračka je vybavena systémem výškového nastavování; u jednohlavé uzavíračky ručními koly s číslicovými ukazateli polohy, u vícehlavých strojů z ovládacího panelu pomocí elektromotoru. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

produkt-ula-2

Nejčastější typy uzávěrů a jejich zpracování

Provedení pro plastové šroubové uzávěry: uzávěr je obvykle uchopen uzavírací hlavou z podávací hvězdy uzávěrů. Hlava v dalším kroku dosedne i s uzávěrem na lahev a dojde k jejímu uzavření (systém „pick and place“). V některých případech k nasazení uzávěru na hrdlo lahve dochází ve vstupní hvězdě uzavíračky, uzavírací hlava poté dosedne na uzávěr a dojde k uzavření lahve (systém „pick off“). Uzavírací hlava je osazena magnetickou spojkou. Toto umožňuje nastavit uzavírací sílu pro bezpečné a kvalitní uzavření lahve.

Uzávěry jsou zpravidla orientovány a dopravovány pomocí našeho orientátoru TZP, případně zařízením Sortec.

Provedení pro hliníkové šroubové uzávěry: K nasazení uzávěru na hrdlo lahve dochází ve vstupní hvězdě uzavíračky, uzavírací hlava poté dosedne na uzávěr a dojde k uzavření lahve (systém „pick off“). Uzavírací hlava je osazena rolnami, které na hrdle láhve vytláčejí závit a bezpečnostní kroužek.

Uzávěry jsou zpravidla orientovány a dopravovány pomocí našeho orientátoru TZP, případně zařízením Sortec.

Provedení pro plastové narážecí uzávěry: k nasazení uzávěru na hrdlo lahve dochází buď ve vstupní hvězdě uzavíračky, uzavírací hlava poté dosedne na uzávěr a dojde k uzavření lahve (systém „pick off“), nebo je uzávěr uchopen uzavírací hlavou z podávací hvězdy uzávěrů. Hlava v dalším kroku dosedne i s uzávěrem na lahev a dojde k jejímu uzavření (systém „pick and place“). Uzavírací hlava je vybavena mechanismem pro zafixování uzávěru na hrdle lahve a jeho následným naražením.

Uzávěry jsou zpravidla orientovány a dopravovány pomocí našeho orientátoru TZP, případně zařízením Sortec.

Provedení pro korunkové uzávěry: podávání uzávěrů systémem „pick and place“ pro přesné navedení uzávěru do uzavírací hlavy a na hrdlo lahve.

Uzávěry jsou zpravidla orientovány a dopravovány pomocí našeho orientátoru TZK.

produkt-ula-3

Možnosti provedení

Uzavíračky jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka.

Pro stáčení citlivých produktů je možno uzavíračku vybavit doplňkovými zařízeními na ošetření uzávěrů jako např. UV lampou nebo ostřikovou komorou včetně potřebných periferií pro přípravu ostřikového média.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů např. uzavírání lahví s šikmými hrdly, uzavírání lahviček a dóz podvíčky a následně plastovými šroubovými uzávěry, uzavírání více druhů uzávěrů na jednom stroji atd. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up