Pístové plniče VISCAL rotační pístové plniče

Viscal tit

Rotační pístové plniče VISCAL

Zařízení pro objemové plnění hustých produktů (kečupy, majonézy, dresinky, marinády, tekuté bujóny, šampony, tekutá mýdla).

Plně automatizované řízení, spolehlivý mechanický plnicí systém, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
„0“-jmenovitý objem válce *
Výkon:
1 000 - 15 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

Viscal upr

VISCAL jsou vysoce produkční stroje s plně automatizovaným řízením a velmi jednoduchou obsluhou. Jsou charakterizovány vysokou spolehlivostí, robustním provedením a použitím nejnovějších poznatků ve vývoji pístových plničů. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

foto-viscal-01
foto-viscal-02
foto-viscal-03
foto-viscal-04
foto-viscal-05
foto-viscal-06
foto-viscal-07
foto-viscal-08
foto-viscal-09
produkt-viscal-1

Konstrukční řešení

odpovídá nejnovějším poznatkům ve vývoji pístových plničů.

Plnění

Princip plnění: princip plnění strojů VISCAL je plnění pod hladinu případně na hladinu. To znamená, že plnění probíhá ode dna láhve za současného sjíždění lahve. Rychlost sjíždění lahve vzhledem k rychlosti plnění lze snadno nastavit přestavením křivkové dráhy přítlaků.

Plnicí ventil je ovládaný pneumatickým válcem v závislosti na přítomnosti lahve pod ventilem. Pro snížení úkapů je ventil uzavíraný v ústí plnicí trubky.

Pracovní válec: zajišťuje přesné odměření a nadávkování plněného produktu do lahve. Velikost dávky je možné měnit od “0“ do jmenovité velikosti použitých válců přestavením výkyvné dráhy, která zajišťuje zdvih pracovního válce. Nastavení dávky je možné provést v závislosti na vybavení stroje ručně nebo elektronicky s výstupem na zobrazovací panel stroje. Velikosti pracovních válců jsou navrhovány na základě požadavků zákazníka.

Viscal CIP

Sanitace

Vzhledem k viskozitě a charakteru plněných produktů, které jsou v mnoha případech nehomogenní a obsahují i menší tuhé kousky přísad, je velká pozornost věnována možnosti čištění a sanitaci stroje. Z tohoto důvodu vychází koncepce stroje maximálně vstříc požadavkům na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže, pracovních válců a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

produkt-viscal-3

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro různé typy uzávěrů).

Pro stáčení citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení HOTFILL nebo CLEAN ROOM včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up