Vakuové plniče PETAL vakuové plniče pro PET lahve 3-8 l

motiv-petal

Rotační hladinové plniče PETAL

Automatické zařízení pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších nízko viskózních produktů do PET lahví 3 – 8 l.

Plně automatizované řízení, spolehlivý mechanický plnicí systém, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
3 - 8 l *
Výkon:
500 - 10 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás rádi navrhneme individuální řešení.

PETAL upr

PETAL jsou robustní zařízení s dvoukomorovým plnicím systémem pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších nízko viskózních produktů do velkoobjemových 3 – 8 l PET lahví. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 500 – 10 000 lahví/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

foto-peval-1
foto-peval-2
foto-peval-3
foto-peval-4
foto-peval-5
foto-peval-6
foto-peval-7
produkt-petal-1

Konstrukční řešení

Konstrukce zařízení zohledňuje zvýšené nároky na zpracování velkoobjemových PET lahví. Do stroje mohou lahve vstupovat ze vzduchového dopravníku nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou lahve přenášeny za svoji hrdlovou část a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují lahve po výškově stavitelném dopravním pásu. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Plnění

Plniče mohou pracovat v režimu „gravitační plnění“ nebo v režimu „nerovnotlaké plnění“ s malým nastavitelným vakuem v plněné lahvi. Režim „nerovnotlaké plnění“ usnadňuje odvod pěny z hrdlového prostoru při procesu plnění a umožňuje tak zvýšení produktivity stroje a dosažení vysoké úrovně přesnosti hladiny v plněné lahvi. Produkt, který je nasát do vakuové nádrže, je přečerpáván zpět do plniče, případně do technologické části přípravy produktu.

PVN CIP

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vakuové nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

produkt-petal-3

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka.

Pro stáčení citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení CLEAN ROOM včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up