Vystřikovačky VLA rotační vystřikovačky lahví

VLA cut

Vystřikovačky lahví VLA

Automatická vystřikovačka pro výplach nových nebo umytých lahví pitnou vodou příp. dezinfekčním roztokem a pitnou vodou.

Plně automatizované řízení, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,1 - 2,5 l *
Výkon:
1 000 - 20 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

VLA upr

VLA jsou robustní zařízení zajišťující vypláchnutí lahví před jejím naplněním. Lahve jsou z dopravníku automaticky naváděny do uchopovacího mechanismu a překlápěny dnem vzhůru nad výstřikové trysky. Výstřikové trysky jsou navrženy právě pro tyto láhve a zaručují oplach celého vnitřního povrchu. Použitá kapalina je odváděna potrubím mimo stroj, což umožňuje zapojení zařízení do okruhu s filtrem a čerpadlem.

foto-vla-01
foto-vla-02
foto-vla-03
foto-vla-04
foto-vla-05
foto-vla-06
foto-vla-07
foto-vla-08
IMG_1765
IMG_1763
foto-vla-10

Konstrukční řešení

rozlišuje provedení strojů pro vystřikování PET lahví a pro vystřikování skleněných lahví.

Provedení pro PET lahve: do stroje láhve vstupují buď ze vzduchového dopravníku, nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Hrdlo PET lahví je navedeno do speciálních narážecích plastových kleštin, které je pevně drží po celou dobu průchodu strojem. Při vlastním zpracování jsou tak lahve přenášeny za svoji hrdlovou část – systém „neck handling“. Ze stroje jsou láhve obvykle převáděny pomocí převáděcí hvězdy pod plnič. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Provedení pro skleněné lahve: do stroje lahve vstupují po destičkovém dopravním pásu. Hrdlo skleněných lahví je navedeno do kovových kleštin, které jej sevřou a pevně drží po celou dobu průchodu strojem. Kovové kleštiny jsou v místě styku s hrdlem lahve osazeny plastovými úchopy, které odpovídají typu hrdla zpracovávané lahve a zároveň umožňují rychlý a snadný přechod na lahev s jiným typem hrdla. Při vlastním zpracování jsou lahve přesouvány vyměnitelnými hvězdami. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

foto-vla-05-638x360

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Konstrukce kleštin umožňuje napojení na přívod sanitačního média a následný ztrátový proplach rozvodu výstřikové vody a výstřikových trysek.

Možnosti provedení

Vystřikovačky jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: vystřikovačka + plnič, vystřikovačka + plnič + uzavíračka.

Pro stáčení citlivých produktů je možno vystřikovačku vybavit dvěma výstřiky (dezinfekce+voda) včetně dávkovače dezinfekce. Dalšími variantami je vystřikovačka s uzavřeným okruhem výstřikového média (lihoviny), případně stroj v provedení na vyfukování vnitřku lahví ionizovaným vzduchem.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up