Liniové plniče PLF liniové plniče lahví a kanystrů

PLF

Liniové plniče lahví a kanystrů PLF

Automatické liniové zařízení určené pro plnění lahví nebo kanystrů s přesným odměřováním plněné dávky. Bezkontaktní plnění s možností plnění nad hladinu, na hladinu nebo pod hladinu. Plně automatizované řízení, vysoká přesnost odměřování plněné dávky, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,2 - 10,0 l *
Výkon:
500 - 3 000 lah/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy ALTEC pro Vás navrhneme individuální řešení.

produkt-plf

PLF jsou liniové plnicí stroje určené k plnění tekutin do lahví nebo kanystrů o objemech 0,2 – 10 litrů. Lze je využít pro stáčení potravinářských produktů jako sirupů, oleje, octa atd. i pro stáčení kosmetických nebo chemických produktů jako jsou šampony, čisticí prostředky, nemrznoucí směsi, brzdové kapaliny, oleje, hnojiva, atd.

foto-plf-01
foto-plf-02
foto-plf-03
foto-plf-04
foto-plf-05
foto-plf-06
foto-plf-07
foto-plf-08
foto-plf-09
produkt-plf-1

Konstrukční řešení

Konstrukce stroje vychází z požadavku na vysokou přesnost odměřené dávky, snadné a rychlé nastavení pro jiný rozměr obalu, rychlý přechod na stáčení jiného produktu, dlouhou životnost a spolehlivost zařízení.

Podle charakteru plněné látky jsou stroje vybaveny buď indukčními nebo hmotnostními průtokoměry. Hmotnostní průtokoměry jsou využívány pro odměřování kapalin s nízkou vodivostí nebo v případě, kdy je požadovaným parametrem hmotnost produktu v lahvi.

Sjíždění a vyjíždění plnicích ventilů je řízeno servomotorem. Rychlost pohybu ventilů spolu s řízením rychlosti nátoku produktu do lahví pomocí proporcionálních ventilů umožňuje optimalizovat plnicí proces jak z hlediska výkonu, tak z hlediska omezení pěnivosti dle charakteru produktu a tvaru lahve.

produkt-plf-2

Plnění

Po najetí pod plnicí ventily jsou hrdla lahví ve správné pozici vystředěna a zajištěna pneumaticky ovládaným hřebenem, je provedena kontrola přítomnosti lahví v pozicích. Po odsunutí odkapového korýtka sjedou plnicí ventily ke dnu lahví, dojde k jejich otevření a spuštění plnění. Současně začnou ventily vyjíždět směrem k hrdlům lahví. Po naplnění nastavené dávky je každý ventil samostatně uzavřen pneumatickým válcem, ventily vyjedou nad hrdla lahví. Dojde k podsunutí odkapovéko korýtka, výměně lahví a celý cyklus se opakuje.

Plnění může být dle charakteru plněné látky buď nad hladinu, pod hladinu nebo na hladinu, nastavuje se s ohledem na vlastnosti produktu jako je pěnivost atd.

Sanitace

Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže, pracovních válců a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

produkt-plf-3

Automatizace

Provedení stroje umožňuje snadné a intuitivní ovládání pomocí barevného dotykového panelu včetně možnosti zadání parametrů stroje pro jednotlivé produkty do paměti řídicí jednotky.

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny buď jako samostatné stroje, nebo mohou být doplněny o další zařízení stáčecí linky, jako je orientace uzávěrů, uzavírání, etiketování a balení lahví a tvořit tak ucelený soubor strojů se společným řízením a minimalizovanou obsluhou.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů, jako je stáčení hořlavých kapalin včetně zajištění potřebných certifikátů (ATEX), stáčení agresivních kapalin, plnění do lahví s šikmými hrdly atd. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up