Vakuové plniče PVN nerovnotlaké vakuové plniče

motiv-pvn

Nerovnotlaké vakuové plniče lahví PVN

Automatické zařízení pro hladinové plnění nesycených nápojů, lihovin, octa, olejů, sirupů a dalších tekutin. Ověřený plnící systém umožňuje plnění za studena nebo za horka (tzv. hotfill).

Plně automatizované řízení, spolehlivý mechanický plnicí systém, jednoduchá obsluha a kvalitní konstrukční a dílenské zpracování zajišťují vysokou efektivitu provozu těchto strojů.

Objem:
0,1 - 2,5 l *
Výkon:
1 000 - 20 000 l/h *

* typické hodnoty. Po konzultaci s technickým oddělením firmy Altec pro Vás navrhneme individuální řešení.

produkt-pvn

PVN jsou zařízení s dvoukomorovým plnicím systémem pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších produktů do skleněných nebo PET lahví případně do plechovek. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1000 – 20000 lahví/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

foto-pvn-01
foto-pvn-02
foto-pvn-03
foto-pvn-04
foto-pvn-05
foto-pvn-06
foto-pvn-07
foto-pvn-08
foto-pvn-09
produkt-pp-5

Konstrukční řešení

rozlišuje provedení strojů pro stáčení nápojů do PET lahví a pro stáčení do skleněných lahví/plechovek.

Provedení pro PET lahve: do stroje láhve vstupují buď ze vzduchového dopravníku, nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou lahve přenášeny za svoji hrdlovou část – systém „neck handling“ a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují lahve po výškově stavitelném dopravním pásu. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Provedení pro skleněné lahve: do stroje lahve vstupují po destičkovém dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou lahve přesouvány vyměnitelnými hvězdami, pod plnicími ventily jsou zvedány pneumatickými přítlaky. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

PVN CIP

Plnění

Plniče mohou pracovat v režimu „gravitační plnění“ nebo v režimu „nerovnotlaké plnění“ s nastavitelným vakuem v plněné lahvi. Režim „nerovnotlaké plnění“ usnadňuje odvod pěny z hrdlového prostoru při procesu plnění a umožňuje tak zvýšení produktivity stroje a dosažení vysoké úrovně přesnosti hladiny v plněné lahvi. Produkt, který je nasát do vakuové nádrže, je přečerpáván zpět do plniče, případně do technologické části přípravy produktu.

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vakuové nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

produkt-pvn-3

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro uzávěry narážecí, šroubové plastové, šroubové hliníkové, twist-off, kombinace 2 různých typů uzávěrů atd.).

Pro stáčení citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení HOTFILL nebo CLEAN ROOM včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Individuální řešení

Zabýváme se také řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů. Obraťte se prosím se svými požadavky na zástupce naší společnosti.

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up