Merisant 5 lahví, 4 uzávěry, řada produktů, jeden stroj

motiv-merisant
projekt-merisant-1

5 lahví bez potřeby výměny formátových dílů, 4 uzávěry

Společnost CzechPak Manufacturing, s.r.o., dceřiná společnost firmy Merisant, předního světového výrobce přírodních a umělých sladidel, se na nás po předchozí úspěšné spolupráci obrátila se svým novým projektem. Jedná se o univerzální automatický plnič, který zvládne zpracovat 5 druhů lahví různých tvarů a velikostí, uzavřít je 4 různými tvarovými uzávěry, které jsou jak narážecí, tak i šroubové, a samozřejmě je naplnit různými produkty od produktů charakterově blízkých vodě po přírodní med.

projekt-merisant-2

PEWAL 8/4

Všechny tyto požadavky splňuje náš rotační plnič PEWAL 8/4. Jedná se o monoblok plniče s osmi plnicími ventily a elektronickým plnicím systémem, kde je plněné množství odměřováno elektronickými průtokoměry, v kombinaci se čtyřhlavou uzavíračkou. Nezbytnou součástí uzavíračky je automatický systém třídění a podávání uzávěrů, který je v tomto případě vibrační se snadnou přestavbou na jiný typ uzávěru výměnou třídicího hrnce. Výměnné uzavírací hlavy včetně hlav kleštinových umožňují zavírání uzávěrů narážecích i šroubových.

projekt-merisant-3

Doplňková výbava

Z důvodu široké rozmanitosti lahví z hlediska tvarů i objemů bylo pro zajištění maximální efektivity stroje nutné navrhnout speciální průchod lahví strojem. Jedná se o dopravu lahví ve speciálních „pucích“, ze kterých jsou lahve za plničem automaticky přeneseny na dopravní pás, který je dopravuje k dalším strojům v lince. Puky pro lahve se pohybují po dopravníku v uzavřeném okruhu. Díky tomuto řešení se po vysunutí lahví puky vracejí automaticky zpět před plnič, kde se do nich opět vkládají prázdné lahve. Na výstupu ze stroje je umístěno kamerové zařízení pro automatickou orientaci lahví podle orientace uzávěru, kdy jsou opačně orientované lahve i s pukem pomocí pneumatického modulu otočeny.
Pro zvýšení hygienické úrovně stáčení je stroj vybaven uzavřeným krytováním s HEPA filtry, které je navíc doplněné o možnost doplňkového vytápění uzavřeného prostoru pro rychlejší plnění medu a dalších viskózních produktů.

Shrnutí specifikace projektu

Automatický rotační stroj PEWAL 8/4 s elektronickým plnicím systémem pomocí průtokoměrů a uzavíračkou doplněnou o automatické podávání a třídění uzávěrů.

Lahve:
5 různých lahví PET, HDPE
Uzávěry:
4 typy v kombinaci narážecí a šroubové
Objem:
50 ml - 250 ml
Doprava lahví:
speciální "puky" s automatickým přenosem lahví na dopravník za plničem a uzavřeným okruhem pro znovupoužití puků
Merisant
projekt-merisant-1
projekt-merisant-2
projekt-merisant-3

Plánujete investici do strojů a zařízení?

Sjednejte si schůzku a projednejme detaily vašeho projektu.

ALTEC Chotěboř

ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01  Chotěboř
Česká republika

GPS:    N 49.708551
             E 15.699240

E-mail:      altec@altec-chotebor.cz

IČ:               62027174
DIČ:            CZ62027174

© 1994 - 2024   |   ALTEC spol. s r.o.

Nahoru / Up